SPŠ a SOU Uničov sklízí první úspěchy v oblasti robotiky

Členové robotického kroužku při SPŠ a SOU Uničov ve spolupráci se SK Břidličná se na konci minulého roku zúčastnili dvou významných robotických soutěží v kategorii Stopař.

První soutěž se konala ve středu 12. 12. 2012. Prototypové laboratoře při VŠB - TU Ostrava pořádaly již 7. ročník „Dne robotů“. Za kroužek naší školy se jí účastnili Tomáš Malý a Marián Laurin. Soutěžilo se s roboty vlastní konstrukce, avšak mnoho robotů bylo založeno na osvědčeném podvozku Doc. Ing Bohumila Horáka, Ph.D., který se věnuje oblasti robotiky od 90. let minulého století. Proto bylo velkým úspěchem, že v tak silné konkurenci (celkem 16 robotů z celé Moravy) skončily originální modely robotů žáků SPŠ a SOU Uničov na 10. a 11. místě, což bylo jen s 15 sekundovým odstupem za nejlepším robotem. Mnohem podstatnější ale byly získané zkušenosti, které se uplatnily hned v následujícím závodě.

V sobotu 22. 12. 2012, se uskutečnil 1. ročník celorepublikové soutěže „Merkur ROBODAY“, pod záštitou firmy Merkur. Sem se vydali hájit barvy našeho robotického kroužku Marián a Alexandr Laurinovi. Podmínkou účasti bylo sestavit robota pouze z dílů této známé stavebnice. Soutěžící měli dvě možnosti: sestavit robota ze speciální edice věnované právě robotice nebo použít klasické díly a zapojit tak zručnost a technickou invenci. Naši reprezentanti se rozhodli pro druhou cestu, a ta se ukázala jako správná. Za přispění spolužáků bratři Laurinovi získali dostatečné množství dílků stavebnice a v konkurenci 25 robotů z celé České republiky skončili na překrásném 8. místě. K tomuto výsledku jim blahopřejeme a přejeme další úspěchy v roce 2013!

Na závěr krátká informace: kroužek se pravidelně koná ve čtvrtek od 15 - 17h v budově SPŠ a SOU Uničov na Moravském náměstí (vedle kina) a je otevřen všem zájemcům od 12 let. Těšíme se na vás!

R:D

.